<< < лютого 2023 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Наші партнери

Партнери

Бджоли карпатської породи

bdjilka-2Протягом тривалого еволюційного розвитку відбувався природний процес формування аборигенних бджіл, які характеризуються певними морфологічними та поведінковими ознаками. Місцеві бджоли пристосувались до холодної зимівлі, нарощують сильні сім’ї і ефективно використовують ресурси нектару, проявляють високу медову продуктивність. В процесі еволюції на території України сформувалась українська, карпатська, середньоросійська (поліська популяція) породи бджіл.Карпатські бджоли природно займають гірські та передгірні райони Західної України. До найбільш типових представників, що різняться рядом цінних біологічних особливостей і господарсько-корисних ознак, належать бджоли високогірних районів Закарпаття, які пристосовані до умов зимівлі з тривалим безоблітним періодом.

 

bdjilka-5За екстер’єром вони близькі до бджіл карніки, але відрізняються від них високою зимостійкістю, меншою враженістю нозематозом та іншими етологічними ознаками. Тому карпатських бджіл почали завозити в інші області України.

Вивченням і вдосконаленням карпаток займалася плеяда відомих вчених, основу якої склали випускники та співробітники кафедри бджільництва ТСХА, учні та послідовники Г.А.Аветисяна. Це В.А.Губин, И.К.Давиденко, Л.К.Кукс, И.И.Мерцин, О.А.Морозов, В.А.Гайдар, В.П.Пилипенко, Ю.А.Черевко, А.С.Кочетов, И.Ю.Верещака і багато інших.

 

bdjilka-7

Всі дослідники відзначали ряд цінних біологічних і господарсько-корисних ознак карпатських бджіл:

- високу несучість маток (1200-1800 яєчок в добу), що дозволяє в короткі терміни нарощувати потужні, продуктивні сім'ї, низьку схильність до роїння;

- довжина хоботка робочої бджоли 6,3-7,0 мм. що дає здатність використовувати всі типи медозбору, починаючи з ранньовесняного до пізньої осені;

- швидке реагування на зміну погоди та виняткову заповзятливість у відшукуванні джерел медозбору і його використання,здатність збирати нектар з цукристістю від 8% (інші породи збирають нектар із цукристістю 16% і більше);

- високу воскову будівельну здатність;

- гарну зимостійкість і стійкість до хвороб;

- виключну миролюбність, що дозволяє робити огляд бджолородин без захисних сіток та майже не користуватися димом;

Тому виникла гостра необхідність в розробці певних заходів на встановлення і збереження біологічної чистоти даної породи бджіл.

bdjilka-8 Увага до карпатської бджоли – не випадкова. Пасічники України, пострадянських держав і деяких країн Європи дуже схвально відгукуються про карпатську бджолу, на неї утворився великий попит у пасічників. Наша бджола є найпродуктивнішою для природніх умов України та Росії, що сформувалася в складних і суворих умовах гірського клімату. 

Замовити

Авторске право © 2014. Бджологосподарство "Бджілка" - тел.: +380505604259 Viber и WhatsApp